29. zkoušky

17. dubna 2012 v 10:11 | Pouli |  Zápisky z Bradavic

Prvního května byla většina Bradavických šesťáků silně nervózní. Z davu vybočovali pouze Albus Potter a Scorpius Malfoy, kteří nebyli plnoletí. Všichni ostatní skládali ten den v Prasinkách zkoušky z přemisťování. Jako první šla na řadu Zoe.
"Slečna Bennettová, prosím," pokynul jí malý starý kouzelník, který je učil při kurzech na hradě. Jmenoval se Howard McTavish. "Vidíte tamten červený fáborek?" zeptal se a ukázal na kopec za městem.
"Ano," přikývla nejistě Zoe. Bylo to opravdu daleko.
"Moje kolegyně tam na vás čeká. Tak prosím, ukažte, co umíte."

Zoe provedla náležité kouzlo. Nejprve si cvičně připomněla všechny tři zásady - orientace, odhodlání a opatrnost. Celou svou myslí se soustředila na místo, kam se chtěla přemístit a také na své tělo, aby je přenesla v jednom kuse. Obalila jí šedivá mlha a osoby a předměty před ní se rozostřili.
A pak stála na určeném místě. Bylo jí trochu mdlo, ale poprvé se jí povedlo přistání ustát. Radostí poskočila a zavýskla. Její nadšení muselo být slyšet i na takovou vzdálenost. Od jejích spolužáků k ní na oplátku dolehly pochvalné výkřiky.
Přísná hubená čarodějka se na ni nesouhlasně zamračila zpoza kostěných brýlý. "Výborně," pravila nenadšeně. "A teď se, prosím vraťte zpátky."
Zoe se na přemístění soustředila ještě více, než prvně. Nemínila dopřát zkoušející čarodějce radost z nezdařeného pokusu.
"Skvělá práce!" chválil Zoein výkon starý kouzelník. "Prozradím vám rovnou, že jste ve zkoušce uspěla."
Spolužáci souhlasně zatleskali. První zdařená zkouška je poněkud uklidnila a povzbudila. Zoe nadšeně skočila Bobbymu do náruče. Otočil se s ní dokola, než jí postavil zpátky na zem a políbil.
"Tak, když to zvládl i takový poděs jako ty, tak to pro mě bude hračka," popichoval jí. Zoe okamžitě poznala, že si ji jen nedobírá jako obvykle, ale maskuje vlastní nejistotu.
"To dáš. Je to jasná věc," řekla mu se vší vážností.
Příšerný křik se zařízl všem až do morku kostí a nejzazšího místa v hlavě. Lauře Bowerové, která šla na řadu jako druhá, se povedl odštěp. Horní část jejího těla se vznášela u červeného fáborku, zatímco nohy zůstaly na původním místě. Zkoušející kouzelníci okamžitě začali napravovat škodu. Studenti vyděšeně ustoupili o dva kroky dozadu, aby jim uvolnili prostor.
"Mladíku, skočte, prosím, ke Třem Košťatům pro nějaké povzbuzení," oslovil McTavish Chrise, který bez meškání vyběhl.
Laura byla opět v jednom kuse, křídově bílá a třásla se po celém těle. Její kamarádky Melody a Jenna jí posadily mezi sebe na lavičku a snažily se jí uklidnit. Po chvíli se vrátil Chris a podával Lauře poloprázdný hrnek s horkou čokoládou. Utíkal totiž i na zpáteční cestě a něco jeho obsahu vybryndal.
"Nu, budeme pokračovat. Pan Dashmore, prosím," řekl McTavish a vzhlédl od seznamu studentů. Jmenovaný chlapec z Havraspárů rázem zbledl a nervózně vystoupil s chumlu studentů. Jeho spolužáci mu ukázali zaťaté pěsti, aby mu dali najevo svou podporu.
"Nebojte," usmál se na něho povzbudivě zkoušející a Dashmore mu chabě úsměv oplatil. Přemístění se mu povedlo na výbornou.
Jako poslední šla na řadu Rose Weasleyová. "Hodně štěstí," pošeptal jí Scorpius. On a Albus se jako jediní nemohli zkoušek z přemisťování zúčastnit, protože nebyli plnoletí. Ředitelka McGonagallová rozhodla, že nemá smysl zachovat ten den výuku pouze pro dva studenty a dovolila jim jít do Prasinek společně s ostatními.
"Dobrá práce, slečno," pochválil Rosein výkon McTavish. "Další termín zkoušek se bude konat posledního června. Zájemci se mi mohou teď nahlásit a já si vás zapíši. Platí to i pro opravující," řekl všem studentům. Albus a Scorpius se šli okamžitě zapsat.
Zkouška se ten den nepovedla pouze čtyřem studentům. Lauře Bowerové z Nebelvíru, Brianu Grahamovi a Clare Llewellynové z Mrzimoru a Geraldine Dohlenové ze Zmijozelu. Clare se nepovedlo pohnout z místa ani na třetí pokus. Geraldine se přemístila bez palce u levé nohy a Brian bez kalhot.
"Jdeme oslavovat," rozhodl Chris.
"V Medovém ráji ode dneška prodávají zmrzlinu. A mají i dvě nové příchutě," řekl Albus.
"Jaké?"
"Hovězí s ledvinkami a Vánoční puding."
"No fuj," zašklebila se Zoe. "To si snad ani nemůže nikdo koupit."
"Já ano," hlásil hrdě Chris. "Zajímá mě, jak to chutná."
"Tak já si koupím tu druhou," nabídl se Bobby. A udělali tak.
Všichni - Rose, Zoe, Albus, Scorpius, Bobby, Chris a Ian - si potom sedli na jednu z laviček na náměstí. Bobby, Zoe a Ian se uvelebili na zemi před ní, protože na ní se už nevešli. Bobby a Chris nechali svou zmrzlinu kolovat a ostatní obě příchutě postupně ochutnali.
"Nejlepší je stejně čokoládová, jako vždycky," řekl Chris a závistivě si prohlížel Roseinu porci.
"Ale nejvíc legrace je s extra citronovou," upozornila Zoe a Albus se na důkaz jejích slov oklepal odporem a vyplivl sousto na trávník. "To snad ani není humánní. Takhle kyselý," šklebil se.
"To hraješ. Ukaž," natáhl se Bobby po Albusově porci a také ochutnal.
"Jo. Ky-se-lý," kašlal a marně se snažil narovnat zkřivená ústa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 17. dubna 2012 v 10:33 | Reagovat

to se mi líbilo!! moc se mi to líbilo!!!
přemisťování :D ale nejlepší byla zmrzlina!!! KY-SE-LÝ!!!

2 Sola F. Sola F. | Web | 17. dubna 2012 v 14:39 | Reagovat

Nádhera,  nádhera =)Nejlepší je čokoládová, ale nejvíc legrace je s extra citrónovou... super =)

3 Surynka Surynka | Web | 17. dubna 2012 v 16:26 | Reagovat

Moc krásné, opravdu! Nádhera, nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera a ještě k tomu úžasný :D :-D Opravdu se mi to moc líbilo a dovolím si smělou otázečku: kdy bude další kapitola? :-) Ještě jednou, moc se ti to povedlo ;-) :-)

4 Pouli Pouli | Web | 17. dubna 2012 v 16:58 | Reagovat

[3]: 30. května. Vím, že je to až dlouho, ale zařadila jsem ji až za přednastavené články. Nevím totiž, kdy potom napíšu novou, protože hlavní linii příběhu už mám asi hotovou a teď Zápisky zase píšu stylem, když mě něco napadne, tak to napíšu. Ale nechce se mi tuhle povídku ještě ukončovat jako hotovou. Navíc mě teď čekají státnice, období, kdy se sotva dostanu k psaní. Takže asi tak.

5 Surynka Surynka | Web | 17. dubna 2012 v 18:07 | Reagovat

[4]: Ok, 30. května... píšu si upomínku na mobil :D A rozhodně ti chci vymlouvat ukončení! Alespoň 40 kapitol! No a hodně štěstí u státnic :-)

6 Pouli Pouli | Web | 18. dubna 2012 v 9:52 | Reagovat

[5]: Upozorňuju, že do té doby tu budou jiné věci. Rozhodně tu teď nebude mrtvo.

7 Moni Moni | Web | 18. dubna 2012 v 16:45 | Reagovat

S tou zmrzlinou bylo opravdu skvělý, umím si to živě představit :-D A to přemisťování - chudák ten kluk, co se přemístil bez kalhot :-D Ještě mám ale jiný názor na zmrzlinu -mě by ani ta nejkyselejší citronová snad nevadila, já ji miluju  od malu a ještě se mi nezprotivila, to se vždycky taťka divil, jak mi to může chutnat :-D Ale možná by to bylo i na mě moc, dokážu uvěřit, že to bylo vážně hodně kyselý po té hovězí příchuti! :-D  :D
Moc se těším na další kapitolu! :D

8 marke marke | 26. dubna 2012 v 19:41 | Reagovat

tato povidka je naprosto skvela :)

9 chillychilly chillychilly | Web | 2. května 2012 v 20:11 | Reagovat

Achjo, tahle povídka mi chyběla. Dneska jsem asi nedala jeden test, tak mi to hezky napravuje nervy. Nejvíc mě dostal ten chudák, co se přemístil bez kalhot :D
No nic, letím na další, jen jsem měla potřebu se svěřit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.