Simon R. Green: Něco z Noční strany

16. března 2012 v 14:31 | Pouli |  "Knihy v mých myšlenkách"
Vtipné, čtivé, oddechové. Hlavní postavou je John Taylor, detektiv. Má dar najít cokoli. Ale používat ho může jen na Noční straně, shluku několika ulic v srdci Londýna. Na noční straně je pořád noc, hodiny stále ukazují tři hodiny po půlnoci. Je to místo, kde se zdržují ti nejhorší z nejhorších. Žijí zde obyčejní kriminálníci, lumpové a vrazi, ale o spoustu nadpřirozených věcí tu není nouze.
John Taylor na Noční straně vyrostl. Teď se tam musí po pěti letech vrátit, aby našel ztracenou dívku. Cestou ho doprovází matka dívky. Jejím prostřednictvím se čtenář dozví spoustu věcí o fungování Noční strany, protože John jí vše neustále vysvětluje.

Otázky z challenge:

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Doporučila mi ji kamarádka.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
temnota, dobrodružství
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
hledat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Suzie Brokovnice. To holka se mi hned líbila. Seznámíme se s ní během přestřelky, kdy za jednou barikádou nábytku je více než dvacet lidí a za druhou Suzie se svou policejní brokovnicí. A vyhrává.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Celá noční strana je nádherné místo. Líbí se mi. (Ale žít bych tam nechtěla.) Zajímavá je myšlenka domu-ducha fungujícího jako kavárna. Můžete zde vypít a sníst jakékoli množství a nepřiberete ani deko, protože všechno v kavárně jsou taky duchové. Taky bych někdy chtěla ochutnat pravou colu.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Spousta postav se jen mihla. Je vidět, že autor si je připravuje na další díly. (V současnosti je jich 10.)

Celkové hodnocení: 6/10

Druhý díl mě celkem zklamal. Tolik mě nebavil. Děj se stále žene mílovými kroky. S žádnou s postav (mimo Suzie) nestrávíme dost času. Ale příběh stále hýří skvělými a originálními nápady. Vtip a chlapácké hlášky zůstaly. (A v nich je podle mě hlavní síla knihy.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 16. března 2012 v 15:51 | Reagovat

Tak tohle působí opravdu zajímavě. Doufám, že se jednou prokoušu tou svou záplavou knížek a budu si moct přečíst něco z toho, co tu popisuješ a co působí opravdu, ale opravdu zajímavě :-)

2 nel-ly nel-ly | Web | 17. března 2012 v 21:08 | Reagovat

Zas něco o čem jsem ale nikdy neslyšela, jak ty to děláš? :D a deset dílů, jo? hm, tak to si nechám asi ujít... stačí, že jsem zrovna začala s něčím, co už jich má jednadvacet

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.