25. potlouk

22. února 2012 v 9:22 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Pro všechny, kdo komentovali minulé kapitoly.

"Havraspár do toho!" křičel Scorpius a Rose vedle něho tleskala. Hugo chytil camrál, který po něm střelil James a přihrál ho své kapitánce.
"Havraspáru se podařilo udržet náskok. Nebelvír stále prohrává sto ku sto padesáti. Pokud Mary Boothová nyní chytí zlatonku zažije Nebelvír první letošní drtivou porážku," komentoval právě probíhající zápas Ray Marshal.
Rose fandila společně se Scorpiusem Havraspáru. Scorpiusovi by se prohra Nebelvíru hodila. Zmijozel s nimi prohrál, ale utkání s Havraspárem je teprve čekalo. A mohlo být vítězné.
Rose prostě jen podporovala svého bratra, Havraspárského brankáře.
"Nebelvír. Nandejte jim to!" volal Bobby vedle Scorpiuse. "Nebelvír. Nebelvír," skandovala Zoe.
"Nemáme šanci," zhodnotila Rose výkon své koleje. "Hugo je prostě prvotřídní brankář."
"Pokud by Nebelvíru fandili i zrádci jako vy, jistě bychom vyhráli," zamračil se Bobby na Rose a Scorpiuse. "Teda zrádce jsi jen ty," opravil se a ukázal na Rose. "U tebe je naprosto v pořádku, že podporuješ Havraspár," řekl Scorpiusovi a poplácal ho bratrsky po rameni. "Ale uvědom si kde stojíš," dodal zlověstným hlasem.
Scorpiuse obklopoval celý Rosein ročník. Tedy fanoušci Nebelvíru. Zbytek jejich části tribuny zaplnili žáci Mrzimoru.
"To nebyla výhružka. Dělá si legraci," naklonila se Zoe rychle přes Bobbyho ke Scorpiusovi.
"Jo, vtípek," zabručel Bobby. A stáhl Zoe zpátky na lavici vedle sebe, protože mu clonila ve výhledu na hřiště.
"Ale ty se Rose zamysli. Pokud budeš fandit Havraspáru, mohlo by se ti stát něco ošklivýho," zapojil se do hovoru Chris.
Jen dořekl trefil Rose zbloudilý potlouk a shodil ji mezi lavice.
"Merline! Rose jsi v pořádku?" nahnul se nad Rose starostlivě Bobby. Ve stejném okamžiku jako Scorpius. Vzájemně se srazili hlavami.
"Hoši, bacha. Nepotřebujeme více zraněných," varovala je Zoe. "Co je s ní?"

"Potlouk jí trefil do hlavy," vzhlédl k ní bledý Bobby.
"Udělejte místo. Ať k ní může vzduch," rozkázal Scorpius a všichni o krok ustoupili. "Vezmu jí na ošetřovnu," řekl Zoe.
"Půjdu s tebou," rozhodla. Němě přikývl a opatrně zvedl Rose do náruče. Zoe pochopila, proč je Bobby tak bledý. Rose měla celý obličej od krve. Malátně se na chvíli opřela o Bobbyho. "Nemám jít s vámi?" nabídl.
"Ne zůstaň. Ať Nebelvír vyhraje. My to zvládneme."
"Já nechtěl...Nemyslel jsem, že...Nikdy bych...," koktal vyděšeně Chris.
"To je nám jasný, že to není tvoje vina," uklidňoval ho Ian.
Když se Rose, Zoe a Scorpius objevili na ošetřovně, spráskla madame ruce. "Merline, co jste prováděli?" zvolala.
"Trefil mě potlouk," vysvětlila Rose. Po cestě naštěstí přišla k sobě.
Madame jí posadila na první volnou postel, popadla za bradu a natočila jí obličej k oknu, aby si mohla pořádně prohlédnou rozsah zranění. Scorpius se posadil vedle ní a chytil jí za ruku.
"Zlomený nos," zkonstatovala madame a okamžitě jej napravila švihnutím hůlky. Křupnutí slyšela i Zoe, která stála v nohách postele. Rose bolestivě sykla a volnou rukou se okamžitě dotkla nosu.
"Opatrně," napomenul ošetřovatelku Malfoy.
"Laskavě si odpusťte tento tón, mladíku," varovala ho madame přísně.
"Omlouvám se," řekl mírnějším tónem. Bedlivě sledoval každý pohyb ošetřovatelky, která právě kroužila hůlkou kolem Roseiny hlavy. Jakoby kontroloval, zda odvádí pečlivou práci.
"Praštila jste se do hlavy?"
"Ten potlouk mě srazil na zem," přiznala Rose.
"Něco vám namíchám. Zůstaňte sedět!" rozkázala přísně a odběhla.
"Už se můžete uklidnit. Jsem v pořádku. Jen mě bolí hlava," řekla Rose Scorpiusovi a Zoe. Zoe si přisedla k Rose z druhé strany. "Vypadáš strašně. Jsi celá krvavá."
"Zdá se to horší, než doopravdy je. A ty už se neboj," řekla Rose Scorpiusovi. Byla na něm vidět opravdová starost. Zoe si byla jistá, že by neváhal si s Rose vyměnit místo.
"Nepleťte se mi tu," vyzvala Zoe a Scorpiuse madame. Kouzlem smyla Rose z tváře, krku a vlasů všechnu krev a podala jí pohár s kouřícím páchnoucím lektvarem. "Tohle vypijte. Pomůže to s hlavou."
Rose se zhluboka nadechla a vyprázdnila pohár během tří sekund. "No fuj," vyprskla a s omluvným úsměvem vrátila madame prázdnou nádobu.
"Zůstanete tady do večera. Musíte být v klidu. Pochybuju, že když vás propustím, zůstanete sedět celé odpoledne na jednom místě," rozhodla madame. Jakmile odešla do své kanceláře, sedli si Zoe a Scorpius opět k Rose do postele. Každý z jedné strany.
"Předpokládám, že jste mi nevzali školní brašnu. Mám v ní rozečtenou knihu," řekla Rose.
"Velmi správně," potvrdila Zoe. V šoku z Roseina zranění si nad jejími věcmi ani nevzdechla.
"Zůstanu tu s tebou až do večera. Nebudeš se nudit," slíbil Scorpius. Rose se významně podívala na Zoe.
"Jasně. Chápu. Vezmu vám z tribuny věci. Scorpiusi, předpokládám, že Rose pak doprovodíš do věže, tak ti brašnu nechám u nás," zvedla se Zoe k odchodu. A nechala Rose a Scorpiuse samotné.

Klid na lůžku Rose narušil vpád několika zablácených hráčů. Všichni na sobě stále měli své dresy, ze kterých jim odkapávala voda a bláto. Během odpoledne totiž začalo pršet.
"Okamžitě všichni ven!" rozčilovala se madame Pomfreyová a hůlkou odstraňovala šlápoty, která po sobě hráči zanechali na desinfikované podlaze.
"Ale je to moje sestra," namítl Hugo.
"Vaše sestra potřebuje klid. Ven! A vy taky," luskla na Malfoye a nekompromisně všechny vystrkala na chodbu a rázně před nimi zabouchla dveře.
"Co se stalo?" zeptal se Hugo Scorpiuse.
"Trefil jí potlouk do hlavy," řekl. "Ale je v pořádku. Madame jí tam má, jen aby byla v klidu. Na noc jí pustí," dodal honem, když si všiml, jak všem narostly obavy v očích. Po jeho slovech si ulehčeně oddechli.
"Je to Markova vina. Už jsem mu vynadal," obvinil James svého odrážeče a kamaráda. "A měl jsi slyšet Lily, jak na něho ječela," ušklíbl se. James, Albus, Lily a Hugo zamířili na ošetřovnu okamžitě po skončení zápasu.
"Jak to vlastně dopadlo?" zeptal se Scorpius na stav zápasu.
"Vyhráli jsme," usmál se na něho zářivě Hugo a hrdě vypjal hruď, zatímco všichni tři Potterovi sklopili hlavu a něco zabručeli.
"Takže Rose je v pořádku?" ujistil se znovu Hugo. Po Scorpiusově souhlasném přikývnutí pokračoval: "Doufám, že to s mou sestrou myslíš vážně. Jinak si tě najdu a to se ti nebude líbit," vyhrožoval. Přestože byl o hlavu a půl menší než Scorpius, nešlo jeho slova ignorovat.
"Beru na vědomí."
"OK. Lidi jdeme do sprch, než na nás vyběhne školník, pro všechno to bláto, co jsme roztahali po hradě," řekl James a rozhlížel se po svinčíku okolo. "Smím ti připomenout, že Zmijozelské pokoje jsou na druhou stranu?" dodal sladce ke Scorpiusovi.
"A já si celou dobu myslel, že jsou někde u Astronomické věže. Ještě, že jsi mi to osvětlil," odsekl Scorpius ironicky a zmizel za rohem.
"Proč váš odrážeč posílá potlouky mezi diváky?" obrátil se Hugo na Jamese. Část jejich cesty vedla stejnou částí hradu.
"On to neudělal schválně," bránil kamaráda James. "Prostě nehoda."
"Jako tvé dvě branky."
"To teda byl kus mistrovské práce," namítl James pobouřeně.
"Vedli jsme skoro o dvě stě bodů než Mary chytila zlatonku," připomněl Hugo. "Tenhle zápas se vám moc nepovedl. Když už ani Albus neumí dělat svou práci."
"Nemohl jsem chytit zlatonku, když jste vedli o tolik bodů," upozornil ho Albus. "Ta vaše chytačka je nějaká chytrá. Brzy přišla na to, že jí vodím za nos a lítám na druhou stranu od zlatonky."
"Ale málem jsi ji už dohnal," konejšila ho Lily. Albusovi unikla zlatonka o pár sekund. Musel uznat, že Havraspárská chytačka je dobrá. Neměla jenom štěstí.
Z hradu se ozval bolestivý křik.
"Co to je?" vykulil Hugo oči.
"Znělo to odsud," ukázal James směr a rozeběhl se k místu odkud zněl křik. Ostatní ho následovali.
"Tohle tě naučí. Tahat se s krvezrádkyní. Crucio!" Nářek se ozval znovu.
James zabočil za roh a spatřil Malfoye. Bolestivě se svíjel na zemi. Nad ním stál Stephen Gleese a mířil na něj hůlkou. V očích mu potěšeně blýskalo.
"Expelliarmus!" vykřikl James a namířil vlastní hůlku na Gleese. Nedával jí z ruky ani na famfrpálová utkání. Narozdíl od ostatních. Hůlka vyletěla překvapenému Gleesovi z rukou. Albus jí chytil před dopadem na zem a rovněž namířil na Gleese.
"Merline! Co to provádíš?" vykřikla rozčileně Lily, přestože sama byla neozbrojená. Hugo zvedl hůlku, která se válela na zemi pár kroků před nimi a také jí pozvedl proti Gleesovi.
"Do toho vám nic není. Pottere, vrať mi moji hůlku!" rozkázal Gleese.
"Ani mě nehne. Za tohle tě vyhodí ze školy," vyhrožoval James.
"Vážně?" uchechtl se Gleese sebejistě. "Co já vím. Tohle se nikdy nestalo, že Malfoy?"
Malfoy se pomalu vyškrábal na nohy a malátně popošel ke stěně a opřel se o ní. Nic neříkal. Jen koukal do země.
"Vidíš, Pottere. Je to vyřešený. A teď mi vrať mou hůlku. Než si promluvím s ředitelkou. Brzy půjde někdo kolem a uvidí, jak mě vy čtyři ohrožujete. V přesile, že se nestydíte."
"Ty.." mávl James rozčileně hůlkou. Lily ho popadla za ruku a stáhla mu ji k tělu. "Jen tě provokuje. Má pravdu," řekla. Z okolních chodeb se k nim nesl hluk studentů, kteří živě diskutovali o právě skončeném famfrpálovém utkání.
"Vypadni!" Albus mrštil po Gleesovi jeho hůlkou. Gleese jí s úšklebkem sebral, vysekl jim pukrle a zmizel.
"To mu přeci nemůže jen tak projít. To byla zakázaná kletba," prskal na Lily James.
"Ta je asi tvoje," podával Hugo Scorpiusovi nalezenou hůlku. Scorpius se svezl po chladné stěně do sedu, jakmile se jim Gleese ztratil z očí.
"Jo, díky," řekl a strčil si hůlku do kapsy kabátu.
"Nechceš nám něco vysvětlit?" sedl si vedle něho Albus.
"Konečně začínám chápat, proč jsi vztah s Rose tak dlouho tajil. Nikdo z nás netušil, že je to takhle vážné," odtušil Hugo.
"Musíme to říct McGonagallový," rozhodl James.
"Ne! Nechte to plavat," odmítl Scorpius.
"Zbláznil ses. Normálně tě mučil. To mu nemůže projít," rozčiloval se James.
"Gleese letos v Bradavicích končí. Až odejde, zlepší se to. Nemá smysl jít proti němu. Vždycky je to jen mé slovo proti jeho," vysvětloval Scorpius.
"Takže si to necháš jen tak líbit?" divil se Albus.
"Počkej. Co tím myslíš vždycky?" zopakoval pomalu Lily. "Tohle nebylo poprvé?"
"Tentokrát to není slovo proti slovu. Máš nás. Svědky. Půjdeme za ředitelkou s tebou," nabídl James. Byl velmi rozčilený.
"Jasně, Pottere. A ona nám určitě uvěří. Protože ví, jak moc Gleese miluješ," ušklíbl se ironicky Scorpius.
"Má pravdu, Jamesi," přikývl Hugo smutně. "Ty jako svědek nejsi nejlepší. Žádný z nás. Jsme vzájemně příbuzní, dosvědčíme si cokoli."
"Jenže něco udělat musíme," mračil se Albus. "Nemůže tě přepadat, kdykoli ho napadne," řekl Scorpiusovi.
"Byl jsem myšlenkama jinde. Obvykle si dávám větší pozor. A Gleese si před ostatními přeci jen tolik nedovolí," uklidňoval je Scorpius.
"Co se tu děje?" vřískla za nimi profesorka Lloydová. Všichni se na ni okamžitě otočili.
"Nic," zalhal Hugo.
"Gleese napadl tady Malfoye," opravil ho James.
"Myslíte si, že jsem idiot, Pottere?" povytáhla profesorka obočí. "Najdu vás čtyři, jak se skláníte nad Malfoyem a mám věřit, že za vše může Stephen Gleese?" James musel uznat, že vše opravdu vypadá, jako, že útočníky byli oni.
"Srážím za každého z vás jeho koleji dvacet bodů," oznámila profesorka nekompromisně. "A to bláto si po sobě uklidíte. Za hodinu se všichni hlaste u pane Filche v kanceláři."
"Ale Malfoye opravdu napadl Gleese. Použil kletbu Cruciatus a ..."
"Vaše výmysly jsou neuvěřitelné. Raději už mlčte," okřikla Jamese profesorka. "V sedm hodin si nastoupíte u mě v kabinetu na školní trest. Tento týden už podruhé. Měl byste se do budoucna mírnit."
"On nelže," přisvědčil Scorpius.
"Pane Malfoy, v sedm hodin očekávám i vás. Nevím, co má vše tohle znamenat, ale hodlám tomu učinit přítrž. Ještě někdo další mi tu chce vyprávět pohádky?" Když všichni mlčeli, profesorka odešla.
"To jasně dokazuje, že by nám nikdo nevěřil," zhodnotil Hugo.
"McGonagallová je trochu rozumnější," namítl Albus.
"Dokud nebudu mít pořádný důkaz, nic nikomu říkat nebudu," řekl Scorpius a zvedl se.
"Mám pár nápadů. Promluvíme si, až budeme večer omývat nějaký nádobí," slíbil mu James.
"Proč myslíš, že nás nechá dělat zrovna tohle?"
"Lloydová mi za trest dá vždycky něco uklízet nebo čistit. Pěkně ručně, bez kouzel."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Surynka Surynka | Web | 22. února 2012 v 16:01 | Reagovat

Nádherná kapitola-stejně jako ostatní :-) Ten Gleese si to ještě odskáče, jak znám "naše hrdiny" :-) Výborně napsané :D a napjatě budu čekat klidně i měsíc, jen abych se dočkala pokračování ;-)

2 chillychilly chillychilly | Web | 22. února 2012 v 20:39 | Reagovat

Tak a už jsem dočetla všechny kapitoly a chtěla bych další, to je tak úžasně oddechová povídka. ˇClověku se při ní skvěle relaxuje, vážně. Navíc mám hroznou náladu a tohle mi pomáhá.
A že Zoey psal to přání James, že jo. Mně prostě přijde, že se mu líbí :)
Je hezké, že už tak nějak začínají brát i Malfoye, no, prostě se těším na další kapitolu a doufám a že bude brzo

3 Surynka Surynka | Web | 23. února 2012 v 14:29 | Reagovat

[2]: Tu teorii s Jamesem mám taky :-D

4 Gee* Gee* | Web | 25. února 2012 v 3:33 | Reagovat

Wow, vážně mě zaujalo tvoje psaní a zvlášť tato povídka :)
Už se těším na další kapitolu :)

5 Pouli Pouli | Web | 28. února 2012 v 15:24 | Reagovat

Všem děkuju za komentáře a chválu. Doufám, že se sem někdy v budoucnu vrátíte.

6 Moni Moni | Web | 2. dubna 2012 v 19:22 | Reagovat

No, musím říct, že tahle kapitola byla vážně zajímavá a už ne tak moc sladká jako ty předchozí. Ale to mi vůbec nevadí, protože já akce i romantiku naprosto miluju :-D
Kapitola se ti fakt moc povedla, jak to jen děláš, že mě vždycky vtáhneš takhle do děje? ;-)

7 Mai Mai | Web | 5. dubna 2012 v 22:54 | Reagovat

Scorpius je táák krásně starostlivej...
a Gleese je pitomec! ale zas tak moc se té učitelce nedivím, já bych Jamesovi asi taky moc nevěřila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.