Jim Butcher: Bouřková fronta

25. ledna 2012 v 14:15 | Pouli |  "Knihy v mých myšlenkách"
Opravdu dobrá kniha. Je na ní dost vidět, že ji napsal chlap. Taková detektivka s nadpřirozenem. Hlavní postava - čaroděj Harry Dresden pomáhá policii řešit případ vraždy, kterou spáchal černokněžník. Kdo je vrahem není jasné hned od začátku. Na druhou stranu se nedočkáme ani šokujícího odhalení. Platí pravidlo, že vrah je jedna z postav v knize. Mimo vyšetřování nabízí kniha i několik vedlejších dějových linek. Například Bílou radu čarodějů, kteří na Harryho uvrhli Damoklovu kletbu. Harryho minulost totiž není bez poskvrnky. Přestože existují i další díly, tento působí samostatně a ukončeně. Příběh je vyprávěn z pohledu Harryho. Obsahuje tak i plno jeho vynikajících komentářů k právě probíhající situaci nebo postupy při kouzlení a vaření lektvarů. Humor a napětí jsou skvěle vyváženy a nejednou se i střetávají.


Pro zajímavost vizitka Harryho Dresdena (neživí ho jen pomoc policii):
HARRY DRESDEN - ČARODĚJ
Nacházení ztracených věcí. Paranormální pátrání. Porady a konzultace. Ceny rozumné.
NEDĚLÁM
Nápoje lásky. Prokletí na věky. Večírky ani jiné zábavné akce.


Otázky z challenge:

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Původně jsem v knihovně našla druhý díl - Bláznivý úplněk. (Hledala jsem něco upírského) Rozhodla jsem si ale nejdříve přečíst ten první.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
dobrodružství, humor
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
líbí se
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Harryho jsem si oblíbila téměř okamžitě. Výborně zpracovaná postava.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Velmi dobře napsaný příběh. Přes přítomnost magie působí reálně, jako by se skutečně mohl kdesi v Americe stát. Při čtení jsem se bavila.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Dějová linie s Monikou, zákazníkem na běžnou Harryho práci - hledání věcí, mě zprvu nudila. Když se ukázal její význam v celém příběhu, byla snesitelná.

Celkové hodnocení: 9/10
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 28. ledna 2012 v 21:21 | Reagovat

vypadá to zajímavě ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.