20. vánoční dopis

24. prosince 2011 v 0:00 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
V téhle kapitole jsem trochu experimentovala. Co se děje se tak dozvíte z Roseina dopisu.


Doupě, 26. prosince
Drahá Zoey,
věřím, že se v Alpách výborně bavíš. Ale napsat pár řádků by tě mnoho času nestálo. Letos se nás na Vánoce u prarodičů Weasleyových sešlo zase dost. Přijeli Potterovi a taky strejda Charlie a strejda Percy s rodinou. Charlie přijel sám, ale prý na něj v Rumunsku čeká pěkná dračice. Řekl to přesně takhle. A i to stačilo, aby babička zacpala Lily uši. Chtěla jsem pak z něj vytáhnout nějaké podrobnosti o té jeho přítelkyni, ale nebyl moc sdílný. Určitě si myslel, že mě za ním vyslala babička, aby se o ní sama něco dozvěděla.

Další, kdo je v naší rodině paranoidní, je James. Zaslechla jsem, jak v zadním pokoji mluví se strejdou Harrym. Myslí si, že Stephen Gleese praktikuje černou magii. Prý vytváří nějakou ohavnou kletbu určenou speciálně proti čarodějům z mudlovských rodin.
Podle mě je to nesmysl. A přesně to samé mu řekl i strejda Harry. I když slíbil, že nenápadně prověří Gleesovu rodinu.
S Albusem není moc řeč. Pořád zamyšleně kouká do neznáma. Plouží se smutně po domě. Babička s mámou toho dost využívaly a pořád ho zaměstnávaly různými pomocnými pracemi jako úklid, nošení dřeva, krájení zeleniny a tak podobně. Po pár dnech jim to přišlo divné a začaly se vyptávat. Teď se jim Albus pečlivě vyhýbá.
Odpověď z něj dostala jen teta Ginny. A to ještě hodně strohou.
Albus se totiž trápí kvůli Jenně. Mnohem víc, než je ochotný si přiznat. To, že se s tebou, Zoe, oficiálně nebaví, Jennu uklidnilo jen trochu. Teď si myslí, že jste spolu něco měli a Albus jí lhal. Věří, že to s tebou ukončil jen proto, že ho Jenna podezřívala. Navíc mu nově vyčítá, že na ní nemá čas. Prý má pořád famfrpálový trénink nebo se musí učit.
Chápeš to?
Řekla bych, že Jenna už Albuse nemiluje. Jestli ho kdy milovala. A hledá teď záminku, aby se s Albusem mohla rozejít.
Nemám úplné informace, protože Albus se mi už nechce s ničím svěřit. Asi jsem se ho vyptávala až moc. Neukázal mi ani jeden dopis. Píše totiž Jenně denně jeden. Odpovědi mu přišly zatím jen dvě.
Zato mě nikdo nepíše. Od tebe stále ani písmenko. A Scorpiusovi jsem to zakázala. Přemýšlela jsem, že bych ho přestala tajit. Nenápadně jsem se vyptávala mamky, co by říkala, kdybych chodila se synem Draca Malfoye. Asi to nebyl dobrý nápad. Máma si mě teď pořád podezřívavě prohlíží.
Strejda Harry a James se u večeře pohádali kvůli nové taktice, kterou letos zavedli Kudlejští kanonýři. Strejda Harry tvrdí, že je špatná. Ale Jamesovi se líbí. Je prý jiná a soupeře mate. Jejich spor se rozrostl natolik, že James oznámil strejdovi Harrymu, že dnes se famfrpál hraje jinak, než za jeho mladých let. To se samozřejmě strejdovi Harrymu nelíbilo. Oba byli stále vzteklejší a odnášela to za ně pečeně a fazolky.
Vše urovnala teta Ginny. Navrhla, aby si proti sobě zahráli a uvidí, čí taktika je účinnější. Takže dneska ráno se hrál takový domácí mezigenerační zápas.
Strejda Harry měl v týmu tetu Ginny, taťku a strejdu Charlieho. A James hrál s Lily, Albusem a Hugem. Hugo nejdřív protestoval, protože jeho Havraspárské kapitánce by se nelíbilo, že o Vánocích trénuje s Nebelvírskými. Ale James mu řekl, že je jeho rodinná povinnost dokázat rodičům, že nejsou dokonalý, takže nakonec souhlasil.
My ostatní jsme stáli na kopci a fandili.
Zápas byl dlouho nerozhodný. Hugo je lepší brankář než taťka. Ale teta Ginny je zase nejlepší střelec jakého jsem kdy viděla.
Zlatonku nakonec chytil strejda Harry a jeho tým tak vyhrál o třicet bodů. Přesto uznal, že nová taktika Kudlejšských kanonýrů není špatná. Jde o to, mít pro ni dobré hráče.
Myslím, že by to neřekl, kdyby ho teta Ginny nepostrkovala. Ale James si toho naštěstí nevšiml, takže je teď spokojený. A babička taky, protože jí bez řečí pomáhá s nádobím.
Byl jako jediný po ruce, když babička na tu práci někoho hledala. Albus se někde schovává. Hugo hraje s tátou šachy. Sestřenky Lucy a Molly, dcery strejdy Percyho, se vytratily někam na zahradu stavět sněhuláka. Je tam s nimi i Lily a její kamarádka April, která přijela dneska ráno.
Aprilin příjezd povzbudil babičku, aby se vyptávala Huga na Emily. Proč on nepozval jí. Ale Hugo jí odbyl celkem jednoduše. Emily, svou kamarádku, by přivezl na Vánoce bez starosti. Ale Emily, svou přítelkyni, má příliš rád, aby jí předhodil tlupě zvědavejch ženskejch. Myslel tím babičku, mamku a tety.
Myslím, že jim to mohl říct i nějak jemněji. Až moc se podobá tátovi.
Zoey, tentokrát už mi určitě odepiš! Nebo ti začnu v příštím dopise nenápadně vyhrožovat.

Užij si lyžovačku. Těším se zase ve škole.
Rose
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 30. března 2012 v 14:18 | Reagovat

Chudák Albus...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.