19. oslava narozenin

1. prosince 2011 v 13:01 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Oslava Zoeiných narozenin byla naplánována hned po vyučování v Chroptící chýši. Albus a Zoe den předem zaskočili do školní kuchyně a domluvili se se skřítky na občerstvení. A protože Zoe už byla plnoletá, koupila v Prasinkách také Ohnivou whisky.
Oslava nebyla plánovaná jako veliká párty. Zoe prostě řekla svým nejlepším kamarádům kdy a kde se koná, a ať přijdou.
"Nechtěli jsme ti kupovat něco, co by jsi zahodila, až bychom se nedívali, tak jsme sehnali dort. Ten přeci k oslavě patří," řekl Ian a slavnostně ho položil na rozviklanou židli. Kromě starého prožraného gauče, to byl jediný kus nábytku v místnosti.
"To je od tebe hezké."
"To je od nás obou," řekl Chris. Zoe Iana a Chrise pozvala na poslední chvíli. Celých šest let pro ni byli jen obyčejnými spolužáky. Ale v poslední době se dost skamarádili. Stačilo, aby si Albus našel holku a Rose kluka. Zoeini staří přátelé s ní už netrávili všechen svůj čas, a tak se Zoe stále více bavila se svým třetím nejlepším kamarádem, Bobbym. A Bobby pro změnu trávil většinu svého času s Ianem a Chrisem. Takže kluci jednoduše přibrali Zoe do party.
Rose pustila starý gramofon a pomocí několika kouzel na něm vyladila kouzelnickou stanici, kde hráli současné hity.
"Zvu oslavence na první tanec," oznámil Bobby a uklonil se před Zoe. "Smím prosit, vážená slečno."
"Jistě, velectěný pane."
Albus se během oslavy vytratil na druhou stranu místnosti. Stál u okna a zamyšleně pozoroval tmu venku. Zoe vzala dva poslední máslové ležáky a přidala se k němu. Jeden mu podala.
"A proč tu vlastně není Jenna? Myslela jsem, že ji vezmeš sebou."

"To je složitější. Víš, ona si myslí, že my dva spolu něco máme."
"Albusi, jsi pro mě jako bratr. Nikdy mě ani nenapadlo... No, upřímně. V prváku ses mi chvíli líbil, ale teď už ne. Nechápej to, jako že jsi šerednej. Ale já bych tě prostě nemohla milovat jako ty miluješ Jennu nebo Rose Malfoye." Letmo zalétla pohledem Bobbyho směrem.
"Já vím. I ty jsi pro mě jako sestra. Jen nevím, jak to vysvětlit Jenně. Ona mi v tomhle nevěří."
"Nezlob se na mě, Albusi, ale ve vztahu by měla být nějaká důvěra."
"Nejhorší na tom je, že ji chápu. Vem si to z jejího pohledu. Teď, když se Rose pořád schází s Malfoyem, my dva spolu trávíme dost času sami. A to, že nás včera viděla jak se schováváme za sochou jednooké čarodějnice, zrovna nemluví v můj prospěch."
"Neschovávali jsme se, vraceli jsme se z Prasinek a měli jsme plný ruce věcí, který jsme v nich mít neměli. Například Ohnivou Whisky. Tak jo, uznávám. Schovávali jsme se. Ale proto, aby jsme schovali ty věci."
"To jsem jí taky říkal, ale ona si prostě vytvořila vlastní verzi toho, proč jsme se tam krčili a jinou odmítá."
"Ano. Proto mluvím o důvěře."
"Možná kdyby jsme se nějaký čas nestýkali, vyhýbali se..." uvažoval Albus nahlas.
"Jsi si jistý, že to chceš? Že to pomůže?" Zoe chtěla, aby byl Albus šťastný, ale neuměla si představit, že spolu nebudou moct veřejně mluvit.
"Ano. Uděláš to pro mě?"
"Albusi... Tohle podle mě není řešení. Jenna musí pochopit, že mezi námi nic není. A musí se naučit ti věřit. A ty musíš přestat dělat všechno, na co jen pomyslí."
"Zoe, prosím. Moc by mi to teď pomohlo. Nemůžu Jenně dokázat, že jsem jí věrný, když mi pořád vyčítá, že jsem někde s tebou, místo s ní."
"Dobře, tak já se s tebou od zítra už nebudu bavit. Ale mám dvě podmínky."
"Jaké?"
"Nebudu se ti muset vyhýbat navždy a nebudu ti muset posílat o Vánocích dopis."
"Platí. Mezi námi, k dopisu mě vždycky nutí Rose. Má tak větší šanci dostat odpověď, když musíš odpovídat na dva dopisy."
"Já vím. Je to jako začarovaný kruh. Když jí neodepíšu, vyčítá mi v lednu, že jsem se neozvala. A když ano, neustále opakuje, že jsem jí poslala jen jeden dopis."
"Co probíráte?" Rose opustila kluky a přisedla k nim.
"Nic...Tedy, Albus má trápení s Jennou."
"Pohádali jste se?" vyptávala se Rose.
"Ano. Kvůli Zoe." Albus se s Jenniným podezřením svěřil i Rose. A také jí prozradil, na jakém opatření se se Zoe domluvili.
"Nemůžete se přeci přestat bavit, jen proto, že Jenna si vymýšlí hlouposti!" zlobila se Rose, ale nebylo to nic platné.
"A co ty a Malfoy?" To bylo poprvé, co se Zoe na něho zeptala.
"Nás první hádka zatím čeká."
"Přijdeš mi šťastná. Něco neklape?"
"Všechno je v nejlepším pořádku. Narážela jsem na Jennu a Albuse. Neraduj se předčasně."
"Ne, já... Jsem ráda, že jsi šťastná. A smířila jsem se i s tím, že si s ním. I když nadšená z toho nejsem. Ale věřím tvému úsudku. Když říkáš, že je ten pravý, tak asi je."
"Zoe. Jsem tak ráda, že to říkáš!" Rose Zoe nadšeně objala. Byla tak ráda, že její kamarádka je opět s ní. I když měla Scorpiuse. Zoe jí chyběla. Bylo bezvadné, znovu cítit tu kamarádskou podporu. Dokonce i Albus se netvářil, tak nenávistivě jako obvykle, když se o Scorpiusovi zmínila. Narozdíl od Zoe, jí ho vymlouval pouze ten den, kdy se o jejich vztahu dozvěděl. Od té doby Scorpiuse ignoroval a v Roseině přítomnosti se dokonce zdržel jakýchkoli poznámek na jeho adresu.
"Přátelé!" oslovil je Ian. "Teď dávejte pozor. Tamhle ti dva se vsadili, který z nich rychleji přejde pokoj po rukou. Jako cenu si stanovili poslední kousek dortu a pokorně žádají o dovolení jeho konzumace od oslavence."
"Soutěž s dortovou výhrou se povoluje!" vykřikla Zoe a připravila se k odpočítávání startu.
"Zbyla ještě nějaká ohnivá whisky?" starala se Rose a obracela prázdné lahve.
"Ne. Polovina je tady," ukázal Ian na svůj žaludek. "A druhá tam." Ukázal na Chrise, kterému se nedařilo postavit stojku. Albus mu nohy pomohl udržet ve vzduchu, aby spolužák mohl alespoň zdánlivě konkurovat Bobbymu.
"Iane! Vždyť jsi prefekt," peskovala ho Rose.
"Pravda. Je pozdě. Musíme jít spát." Ianovi se podařilo najít v Chrisově bundě kapesní hodinky.
"Sice momentálně nechápu jeho myšlenkové pochody, ale musím uznat, že má pravdu. Za deset minut musíme být na hradě," řekl Albus, který nakukoval Ianovi před rameno na hodinky.
"Uklidíme to zítra," rozhodla Zoe, když přelétla pohledem nepořádek v chýši.
"Kluci pojďte. A venku moc nehulákejte. Sice máme ještě čas, ale nač Filche zbytečně provokovat," varovala je Rose.
"Myslím, že pro dnešek bude stačit ten sníh, co mu na botách nanosíme dovnitř," odpověděl Bobby.
Přes veškerou snahu dorazili do společenské místnosti pozdě. Brodění závějemi zabralo více času, než předpokládali. Také je zdrželo Bobbyho rozhodnutí vyválet oslavence ve sněhu. Díky teplu ve společenské místnosti se začínala Zoe podobat člověku, co strávil týden v bouři.
"No to je doba," vítal je James Potter. "Člověk chce popřát oslavenci a místo toho, aby čekal než se vykoupe. Víš, Zoe, že oblečení se obvykle pere zvlášť než jeho vlastník."
"Ovšem ta úspora času," oponovala Zoe.
"No, zdvořilostní fráze máme za sebou. Můžeme přejít k činu," křenil se James. "Takže já ti, milá Zoe, přeju všechno nejlepší. Zdraví, štěstí, lásku a tak dál." Při slově lásku na ni významně mrkl. Bobby vedle ní se na něho zamračil a podvědomě si k ní stoupl blíž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 30. března 2012 v 14:15 | Reagovat

takže všechno vychlastali tamti dva!
praní - šetření času

ale ten poslední odstavec, že by z něj něco koukalo?

2 Jana Jana | E-mail | Web | 11. července 2013 v 17:36 | Reagovat

Moc moc povedené

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.