Garth Nix: Sir Čtvrtek

13. listopadu 2011 v 19:51 | Pouli |  "Knihy v mých myšlenkách"
Kniha je čtvrtým pokračování v sérii Klíče od Království. Velmi se mi líbil první díl. První polovina Čtvrtka mě bohužel nudila. Možná tři čtvrtě. Příběh má přitom plno nových nápadů. A většinou nekopíruje různé fantasy knihy. Série Klíče od Království je určena mladšímu čtenáři. Tím je asi vysvětleno, proč mě tolik neuspokojila. Líbilo se mi, že autor ob kapitolu vyprávěl, co se děje s Arturem a Lístkou. Konec však přišel strašně rychle. A je i dost otevřený. Autor si připravuje půdu pro další díl. Knihy jsou čím dál více provázané. A speciálně na této části je podle mě velmi vidět, že se jedná o díl z prostředka série. Na začátku je čtenář ihned vhozen do rozjetého vlaku. Postavy z minulých knih nejsou připomenuty, prostě najednou přijdou a počítají s tím, že čtenář ví, oč jde (což z předešlých knih opravdu ví, pokud je nečetl před rokem a lecos pozapomněl). A o otevřeném konci bez konce jsem už psala.


Otázky z challenge:

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Šlo o další díl rozečtené série. Velmi mě zajímá, jak to vše skončí.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
nudné, neokoukané
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
prostřední část
4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Artur, hlavní postava je velmi sympatický.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Dáma První je typickým příkladem jedince, který přes strom nevidí les. Když je potřeba rychle zakročit, je schopná trávit dny byrokracií. Baví mě, jak se hádá s Arturem ohledně důležitých věcí. A jak se dělá důležitou.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nevím, v čem je přesně chyba, ale většina knihy mě prostě nebavila. A přitom se toho dělo najednou strašně moc. I pozadí a prostředí bylo zajímavé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.