Laurell K. Hamilton: Modrý měsíc

11. srpna 2011 v 20:51 | Pouli |  "Knihy v mých myšlenkách"
Konečně jsem se dočkala. Další kniha ze serie o Anitě Blakeové byla přeložena, zakoupena v jedinném výtisku naší krajskou knihovnou a mě jako šesté ve velice dlouhém pořadníku zapůjčena. Jupí a ejchuchu. Ale k věci!
Anita Blakeová je nekromantka. To jí umožňuje probouzet a ovládat mrtvé. Zároveň je popravčí upírů a vůbec dost drsná diva. Miluje současně upířího vládce města a alfu místní vlkodlačí smečky. K tomu občas vypomáhá policii při řešení nadpřirozených zločinů, protože jim rozumí lépe než oni.
Já osobně mám nejraději, když se děj točí kolem dlaků (existují nejen vlkodlaci, ale také krysodlaci, leopardodlaci a další). Upíry moc nemusím a stále více jsou mi proti srsti. V knihách Hamiltonové jsou zajímavé i zombie, dnes už poněkud upozaďované.
Příběhy jsou vyprávěny z Anitina neobyčejného pohledu. Její způsob humoru, ironie, sarkasmus a vůbec pohledu na věc jsou hlavními tahouny knih.

Otázky z challenge:


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Jedná se o osmý díl série. A prostě jsem si ji musela přečíst. Co dodat?
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
sex, zbraně
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
ach
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Anita. Ohromně se mi líbí její názory a poznámky, i když některé situace až zbytečně moc hrotí.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Pokusím se už znovu nezmiňovat Anitiny komentáře. Myslím, že tento díl konkrétně se mi líbíl zatím snad nejvíce z celé série. Více se totiž zaměřuje na chování smečky a jejích členů. Přestože je to částečně vymyšlené, je to zajímavé.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Anita je až zbytečně průderní. Chápu, že jí vadí, když jí smečka pořád ošahává (bez sexuálního podtextu), ale pořád uskakovat a klopit oči, když jsou nazí by si mohla odpustit. Obzvlášť, když je jejich lupa (=družka alfa-vlka).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 17. března 2012 v 21:14 | Reagovat

a hele :D to je ta serie, co jsem teď dočetla první díl... to řikám, že o tom slyšim všude, a teď abych čekala na různé rezervace po knihovnách... do čeh já se to zas anvezla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.