Miroslav Žamboch & Jiří W. Procházka – Agent JFK: Pašerák

22. července 2011 v 18:30 | Pouli |  "Knihy v mých myšlenkách"
Jde o první z řady knih. Jak je psáno na přebalu: jedná se o první ryse českou sci-fi / fantasy sérii. Strhla mě natolik, že v okamžiku, kdy tohle píšu, začínám číst třetí knihu. Proto vám také můžu prozradit, že jednotlivé díly na sebe tolik nenavazují. To pro případ, že by si jednu z nich chtěl někdo přečíst a nemohl zrovna sehnat první díl.
Zkratka JFK značí: John Francis Kovář, tedy jméno hlavní postavy. Je agentem Agentury E.F. (další zkratka, pokud chcete znát význam, přečtěte si knihu). Její agenti se snaží zabraňovat cestování mezi dimenzemi a časem a opravují chyby, které díky němu vznikly. Zatím v tom tak trochu tápu, a věřte, že JFK také nechápe o moc víc. Ale koho zajímají vědecký řeči, když čte o pašování a několika tajných agenturách, které všechny mají na hlavního hrdinu spadeno.

Otázky z challenge:

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Minulý víkend jsem na Festivalu Fantazie zavítala do místnosti, kde byla o série vedena přednáška. Navíc, příběhy JFK mi několikrát doporučovala kamarádka.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
jedním hltem (samozřejmě přečteno :))
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
akce (vím, že to není sloveso, ale sama akce tak trochu činnost vyžaduje)
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
komtesa de Villefort. V prvním díle se objeví až téměř na konci a moc prostoru se jí nedostane. Ale i tak mě okamžitě zaujala a stala se mou oblíbenou postavou. A to jsem ještě nevěděla, jak se rozvine v dalším pokračování...
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Ano, ty akce. Celou knihu se něco děje. A popis soubojů a přestřelek je úžasný. Netuším, zda všechno z toho je možné. Ale převedeno na filmové plátno, mohlo by to vypadat sakra dobře.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Trochu moc pěšáků umřelo. Vím, že kdyby je JFK nezabil, sám by zemřel (a už by nebylo, co číst). Ale i pěšáci jsou lidé, kteří mají někde své blízké a lepší život. Na druhou stranu JFK vytáhl pár lidí z řeky, kde by se jinak utopili. Za to mu přičítám plusové body.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.