13. Předvečer Všech Svatých

20. června 2011 v 17:55 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Blížil se Halloween. Ve velké síni se měl konat slavnostní večírek. Na programu byla večeře, divadelní představení, které si nacvičili duchové a koncert kapely Sudičky. Hagrid s Drápem celé odpoledne zdobili Velkou síň. Hagrid odmítl ke stropu zavěsit skutečné netopýry, protože by je rušil hluk večírku. Profesor Robinson proto očaroval několik vyrobených z papíru. Díky magii však působili velmi živě a měli dokonce i srst.

V den D dokázalo jen několik studentů udržet při vyučování pozornost. Většina profesorů byla chápajících. Neville pro tentokrát upustil od běžného výkladu a hodinu strávili na louce sběrem léčivých bylin. Ve skutečnosti posedávali ve skupinkách na zemi a trhali trávu kolem sebe.
Rose měla na ten den domluvenu ještě hodinu s Malfoyem. V běžných hodinách se učili měnit tvar uší. Každý student dostal od profesora Robinsona jednu bustu, na které se měl cvičit, než začnou přeměňovat své vlastní uši.
Když Rose dorazila do prázdné učebny, Malfoyova busta byla už bez uší a navíc se jí po čele vinula prasklina.
"Ahoj, začal jsem bez tebe, ale asi to nebyl dobrý nápad," řekl Malfoy. Rose mu pár kouzly bustu spravila a ukazovala mu, co dělá špatně.
"Nechceš dneska skončit dřív?" navrhl po chvíli. "Holky z mé koleje se na večer češou už od rána. Napadlo mě, jestli by ses taky radši nešla parádit."
"Mě učeše Zoe. Říkala, že to stihne coby dup. Navíc mám teď dlouhý vlasy." Rose nosila obvykle vlasy po ramena dlouhé. Při roztržce v Prasinkách ji zasáhla kletba, po které jí narostly dvacetkrát delší. Rozhodla se ze vzniklé situace vytěžit maximum a požádala Zoe, aby jí je při zastřihávání nechala po pás dlouhé.
"Za to se ti znovu omlouvám."
"Neomlouvej, vždyť jsi tam nebyl. Nemůžeš za všechno, co udělá někdo ze zmijozelské koleje."
"Ty dlouhé vlasy ti ale sluší."
"Děkuju."
"Rose, můžu si s tebou večer zatančit?"
"Ty chceš?" divila se Rose. Ale těšilo ji to.
"Chci. Jen nevím, jestli ti nebude vadit se ke mně veřejně znát, před tvými kamarády."
"Ráda si s tebou zatancuju. A s mými kamarády si nelam hlavu. Jsou to kamarádi. Nevykašlou se na mě, kvůli jednomu tanci."
----------------------------------------------
Přestože nebyl na večer povinný společenský oděv, našlo se několik studentů, kteří v něm přišli. Většina se spokojila s čistým hábitem. Albus se snažil učesat, ale jeho vlasy nezkrotila ani Rychlopomáda pro hladký vlas, kterou si půjčil od Zoe. James se s česáním neobtěžoval a měl na hlavě stejnou divočinu jako Albus. Věčně rozcuchané vlasy byly jedním z dědičných znaků Potterů.
Rose a Zoe se rozhodly vlastní zkrášlování nepřehánět. Dostatečně motivující pro ně v tomto ohledu byla Janet Gatissová ze čtvrtého ročníku. Vyčesala si na hlavě jakýsi složitý drdol, který ozdobila velkými sponkami s motýly. A na tváři měla až příliš mnoho make-upu. O jejím vzhledu jim referoval Albus, který se jí cestou lekl.
Zoe usoudila, že fialové proužky ve vlasech ji dělají krásnou už sami o sobě. Nechala si proto vlasy rozpuštěné a pro ozvláštnění si v nich spletla jediný úzký copánek na pravé straně od pěšinky. Lehce si zvýraznila oči řasenkou a rty leskem. Rose sčesala vlasy pryč z čela a připevnila jednotlivé prameny vlásenkami. Zbytek nechala volně splývat po zádech. Také Rose použila řasenku. Oči se jí tak opticky prohloubily a zvětšily.
Skřítci si ten den dali na večeři obzvlášť záležet. Bobby se nemohl rozhodnout, zda byla lepší na začátku školního roku nebo v předvečer všech svatých.
Po jídle byl odnesen učitelský stůl a v jeho místech začali školní duchové hrát své divadelní představení. Skoro bezhlavý Nick už předem Albusovi, Rose a Zoe prozradil o čem to bude. Neopomněl dodat, že hru cvičili už od léta.
Hra vyprávěla o cestě duše ze záhrobí do světa lidí, kterou mohla podniknout pouze v tento den. Jednotliví duchové na scéně truchlivě skučeli a Tlustý mnich, kterému byla svěřena hlavní úloha neustále zapomínal text. Diváci v prvních řadách se balili stále hlouběji do svých šál a opakovaně se navzájem ujišťovali, že představení už brzy skončí.
Vedle Zoe se ozval chrapot a než stačila do Bobbyho šťouchnout, klesla mu hlava na její rameno. Lechtala ho svými vlasy na nose a bavila se tím, jak se vždy nevědomky po ní ohnal ze spánku, myslíc si, že odhání mouchu.
Jenna se opírala o Albuse, který jí držel kolem pasu a společně rozebírali své nejoblíbenější skladby od Sudiček. Od prvního rande v Prasinkách spolu teď trávili každou volnou minutu. A byli do sebe stále více zamilovanější.
Rose si četla. Poštou jí z domova ráno přišla nejnovější kniha od její oblíbené mudlovské autorky. Cítila však vinu, že nedává pozor na představení. Seděla proto podivně zkroucená, aby nebyla kniha vidět. V zátylku cítila něčí pohled. Vylekaně se otočila, aby zjistila, že jí pozoruje Malfoy. Nejistě se na sebe usmáli a Rose pokračovala ve čtení.
Nemohla se však už na knihu soustředit. Scorpius Malfoy jí zůstal v hlavě. Ten kluk se jí líbil. A jak! Hlavou se jí pořád honily historky, které jí o Malfoyových vyprávěli doma. Ale Scorpius se jí zdál jiný. I jí sám řekl, že není jako většina jeho rodiny. Nebo je milý pouze, když je s ní? Rose by vše nejraději probrala se Zoe. Ale ta se stavěla k Malfoyovi odmítavě. Neměla šanci poznat ho lépe a ani o ni nestála. A Rose ji to nevyčítala. Na začátku školního roku na tom byla stejně. Navíc, jak se mohla o takhle vážných věcech bavit s někým, kdo právě budil Bobbyho taháním za uši?
Rose se znovu otočila. Malfoy znuděně koukal do stropu. Asi jako několik dalších studentů počítal netopýry na něm. Někteří si jednotlivé cifry dokonce šeptali.
Hra skončila a obecenstvo propuklo v nadšený potlesk. Duchové si mysleli, že se představení líbilo a dojatě děkovali. Na podium pomalu nastoupili Sudičky.
"To si dám líbit. Ti hrají docela jinak. Pojď krásko, máš tu čest, zatančit si se mnou první tanec," řekl Bobby, nečekal na odpověď a odtáhl Zoe do hloučku na parketu. Také Albus s Jennou se ztratili. Rose si chtěla sednout, ale to už ji zval k tanci Christopher Lewis, spolužák z ročníku.
Rose a Zoe strávili většinu večera ve víru tance. Ani jedna neměla o tanečníky nouzi. Albus se dokonce uvolil půjčit Jennu na pár písní také jiným tanečníkům. Ve vzniklém volnu však neodpočíval, místo toho si postupně zatancoval s Rose, Zoe a Emmou, než ho spolužáci odtáhli k baru.
Blížila se půlnoc a s ní zakončení večírku. Sudičky slibovali zahrát posledních pět písniček. Rose přestala vyhlížet Malfoye. Začala věřit, že si tanec s ní rozmyslel. Místo toho si šla zatancovat s Bobbym.
Sudičky se rozhodli k půlnoci zvolnit a zahráli ploužák. Bobby vydržel po celý tanec držet předepsané kavalírské postavení. Ale po celou dobu se na ni spiklenecky zubil. Vedle nich tančila Zoe s Jamesem. Na druhý ploužák se prohodili. Se Zoe si Bobby už tolik hlavu s etiketou nelámal. Přesto se k sobě přehnaně zuřivě netiskli. Oba vypadali, že berou tanec vážně. Rose u nich na takové chování nebyla zvyklá.
Když hudba skončila, odvedl James Rose zpět ke stolu. Do cesty se jim připletl Malfoy.
"Ahoj, cítíš se ještě na jeden tanec?" zeptal se Rose.
"S tebou?" řekl pobaveně James, ale zároveň si ochranitelsky stoupl před Rose.
"To je dobré, Jamesi." Rose ho jemně odsunula na stranu a Malfoyovi řekla: "Ráda si zatancuju."
James chtěl protestovat. Nehodlal svou sestřenku pustit s někým jako je Malfoy. Obzvlášť, když ten po něm hodil vítězným pohledem. Ale konec konců, Rose zamířila zpět na jejich původní pozici na parketu vedle Zoe a Bobbyho, takže v případě nouze se měla kam obrátit o pomoc.
Spustila nová píseň a Malfoy Rose pevně objal. Byl o hlavu vyšší než ona, takže se k ní musel sklánět, když jí chtěl něco říct. Rose si výškový rozdíl dosud neuvědomila. Když mu vždy vysvětlovala jak má které kouzlo provést a brala ho přitom za ruku, soustředila se na práci. Za to se teď proklínala. Malfoy hezky voněl a z toho jak u ní stál blízko jí příjemně mrazilo v zádech.
"Sluší ti to," řekl Malfoy.
"Díky." Prvně se začervenala. Byla ráda, že na parketu jsou tlumená světla, takže to není vidět. Zprvu tančili mlčky. Rose se nepatrně ohlédla, co dělá Zoe s Bobbym. Podvědomě chtěla vidět, že Zoe se nezlobí, že tančí zrovna s Malfoyem. Ale Zoe snad Rose a jejího tanečníka vůbec nezaznamenala. Opírala si hlavu o Bobbyho rameno a usmívala se tomu, co říkal.
Rose obrátila svou pozornost zpět k Malfoyovi. Teprve nyní si všimla, že ji celou dobu pozoruje. Znervóznilo ji to.
"Tancuješ dobře," řekla první věc, která ji napadla.
"Matka trvala na tom, abych uměl všechny společenské tance, ještě než jsem nastoupil do Bradavic. Jak jsem ji za to nesnášel. Můj první společenský hábit čistou náhodou vítr odnesl za plot k psovi nejbližšího souseda, který ho bohužel celý roztrhal," prozradil.
"Hádám, že jsi brzy dostal nový."
"Obratem," potvrdil.
"Mé palce u nohou jsou tvé matce velmi vděčné. Jsi nejlepší tanečník, kterého jsem potkala."
"Děkuju," usmál se. "Teď se zase budu asi chvíli červenat já."
"Všiml sis?" A to si myslela, že její začervenání zůstalo skryto.
"Tobě sluší, i když se červenáš."
"Děkuju." Už zase rudla. Co to dělá?
"Jsem moc rád, že se mnou tancuješ. A že mě doučuješ."
Hudba dohrála. Rose by s Malfoyem tančila dál. Nelíbilo se jí, když se vzdálenost mezi nimi prodloužila a on ji vedl zpátky ke stolu. Ale byli domluveni na jednom tanci a bylo to moc krásné. Rose se bála, že vše zkazí, když mu řekne, aby tančili i další. Navíc, dva tance jí přišly jakýmsi způsobem závazné. A ona nevěděla, jestli se chce k němu vázat. Stále toho o něm mnoho nevěděla.
"Děkuju za tanec," řekl, rty lehce zavadil o hřbet její ruky v náznaku polibku a byl pryč. Rose cítila podivnou prázdnotu. Uvědomila si, jak jí příjemně Malfoyova dlaň celou dobu hřála.
Ke stolu se vrátila Zoe s Bobbym. Zoe nebyla pravděpodobně po celou dobu tance tak mimo, jak si Rose myslela. Sedla si vedle ní a objala ji.
"Hlavně se, prosím tě, nezamiluj," šeptla jí a odmítla další žádost o tanec od Henryho.
Zoe byla velmi přímá osoba a Rose měla tuhle její vlastnost ráda. Zoe jí právě ujistila, že je stále její nejlepší kamarádka a chce pro ni to nejlepší. I když se vším, co dělá nesouhlasí.
Dívky se vytratily do svého pokoje, ještě před oficiálním ukončením večírku. Než se do pokoje vrátily i ostatní dívky, se kterými Rose a Zoe sdílely ložnici, svěřila se Rose Zoe se svými pocity a pochybami týkajícími se Malfoye. Marně doufala, že ji kamarádka podpoří. Zoe ji naopak poradila vyhýbat se Malfoyovi. Rose někde hluboko v srdci věděla, že na to už je pozdě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 29. března 2012 v 11:42 | Reagovat

to je krásné...
Rose se zamilovala a Zoe možná taky? každopádně Scorpius působí jako sympaťák.
James se nečesal vůbec! jo jo, to k němu sedí :D

2 Moni Moni | E-mail | Web | 30. března 2012 v 20:36 | Reagovat

Áh, to je ták zaláskované, bude to ještě zajímavé, hehe :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.