12. první famfrpálový zápas sezony

16. června 2011 v 17:44 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Sobotní události v Prasinkách měli svou dohru. Ještě ten večer se na ošetřovně objevil kluk, který vzal Emmě hůlku, a položil jí ji na noční stolek. Pravděpodobně ho k činu donutila profesorka Lloydová. Po zbytek měsíce ho pak mohli bradavičtí studenti vídat vytírat chodby v sedmém patře. Bez použití kouzel.

Madame Pomfreyové se podařilo zastavit růst Roseiných vlasů. Zoe jí je poté zastřihla. Při té příležitosti si přistřihla také své vlasy, vylepšené stále ještě fialovými proužky. A kadeřnické služby si u ní objednala také čtyři děvčata z Mrzimoru, která byla v tu dobu na ošetřovně na návštěvě své spolužačky.
Rose si poležela na ošetřovně celý týden. Většinu z něj prospala. V Prasinkách ji zasáhla minimálně dvě omračovací kouzla. V závislosti na její nepřítomnosti ve škole si Zoe a Albus vysloužili úkol navíc z lektvarů. Tentokrát jim Rose nepřipomněla, aby vypracovali ten původní.
Všichni členové Jamesovi party dostali školní trest. Dokonce i Jim Simons, který se střetu vůbec neúčastnil. Den v Prasinkách strávil se svou přítelkyní.
Jejich úkolem bylo nejprve vyleštit veškerá brnění ve škole, následovaly poháry a medaile. Henry vtipkoval, že brzy přejdou na stříbrné příbory, které si škola schovává na zvláštní příležitosti.
Také celý sedmý ročník zmijozelské koleje dostal školní trest. Rose, Zoe a Albus zjistili od školních skřítků, že profesorka Lloydová, ředitelka zmijozelské koleje, si nechala celou kolej svolat do jejich společenské místnosti. Křičela na ně půl druhé hodiny a zjišťovala, kdo se incidentu účastnil. Přiznání z nikoho nevytáhla. Preventivně tedy potrestala Gleesův ročník. Nevěřila mu, že Pottera v Prasinkách vůbec neviděl, jak tvrdil. Neoblomná zůstala, i když ji Gleesův otec zavalil dopisy, v nichž ostře kritizoval její rozhodnutí potrestat jeho nevinného syna a žádal o zrušení trestu a omluvu.
V Bradavicích vládlo období známé jako klid před bouří. Blížil se první famfrpálový zápas sezony. Hrát měl Nebelvír se Zmijozelem. Utkání těchto dvou kolejí v posledních letech patřila k nejtvrdším. Ani jeden tým nedohrál v kompletním složení. Obě koleje vyčkávaly a šetřily síly na nadcházející zápas. Byl všeobecně chápán jako dohra střetu v Prasinkách, který byl učiteli přerušen.
V osudný den by se atmosféra dala krájet. Napětí bylo na vrcholu. Neville si u snídaně přisedl k nebelvírskému stolu vedle Jamese a domlouval mu. Jako ředitel nebelvírské koleje se cítil povinován zabránit zbytečným úrazům na hřišti. Jako bývalý nebelvírský student chtěl vyhrát za každou cenu.
Rose a Zoe si na tribuně sedly do první řady vedle Hagrida, který jim držel místo. Za Hagridem seděli kluci od nich z ročníku: Bobby, Christopher a Ian. Svorně nadávali Hagridovi, že přes něho nevidí. Hagrid se vydržel krčit pouze prvních několik minut zápasu, než se dal strhnout hrou. Pak nadával a fandil tak divoce, že si přesedly hned dvě řady diváků za ním, aby lépe viděly.
Hra začala. Madame Hoochová se nezdržovala zbytečnými řečmi o dodržování pravidel a rovnou vyhodila camrál do vzduchu.
"Camrál má Mandy Masonová z Nebelvíru," hlásil Ray Marshal, nebelvírský páťák. Mezi studenty byl oblíbený hlavně kvůli komixům, které za Zoeiny pomoci vytvářel. Ray zaznamenával dění v Bradavicích do komixové podoby a Zoe je poté překreslovala. Ray totiž neuměl kreslit. Komixy visely v Nebelvírské společenské místnosti.
"Přihrává Lily Potterové. Ta je letos v Nebelvírském týmu nováčkem. Uvidíme, zda bude posilou týmu nebo jde pouze o protekční místo. Uhýbá potlouku, který na ní vyslal Benedict McFayden ze Zmijozelu. Byla to povedená rána, naštěstí šla mimo. Potterová opět přihrává Masonové a ta střílí. Né, Thomas Dreiser, zmijozelský brankář ránu chytá a hází camrál
Theodoru Burtonovi. Ten přehazuje přes skoro celé hřiště Gině Blethynové. Ale ne. Burton by se měl krotit. Jeho rána Blethynovou málem smetla z koštětě. Rozepře uvnitř týmu nedělají dobrotu. Camrál má už opět Nebelvír. Potterová přihrává Potterovi. Ta holka je snad všude. Letí přes hřiště a přehazují si camrál mezi sebou. Potter uhýbá potlouku a camrál chytá Blethynová. Už se vzpamatovala a útočí na Nebelvírskou bránu. Nebelvír má letos nového brankáře. Chytí ránu? Nechytil. Zmijozel dává gól a vede deset nula.
Camrál je opět v držení Burtona, střílí. Pozor Nebelvíre! A Burton dává další branku. Nebelvírskému brankáři se podařilo camrál chytit, ale pravděpodobně podcenil Burtonovi tvrdé rány a i s camrálem v náručí prolétl obručemi. Zmijozel vede dvacet nula."
Na nebelvírské straně hlediště to nesouhlasně bručelo. Hagrida musela mademe Hoochová dokonce osobně okřiknout. Burtonovi bylo doporučeno, aby se mírnil. Hra pokračovala.
"Kolik to je?" Davem diváků se k Zoe protlačila Jenna.
"Prohráváme o dvacet bodů. Proč jdeš až teď?"
"Byla jsem uklidňovat Albuse v šatně. Nervozitou se třásl jako osika. Říkal, že vás najdu podle Hagrida a měl pravdu."
"Jo, je to dobrý orientační bod, ale nadává hrozně hlasitě."
"Trestný střílení! Tohle sem eště neviděl. Trestný střílení!" hulákal právě Hagrid vedle nich. Jeden ze zmijozelských odrážečů schválně strčil do Mandy a Burton jí vyrval camrál z rukou, když se snažila udržet na koštěti. Madame Hoochová odpískala trestné střílení a nařídila Burtonovi, aby se zklidnil.
Camrál si vzal James a proměnil. Zmijozel vedl už jen dvacet ku deseti.
"Camrál má Masonová, Potterová, Potter, opět Masonová, střílí a dává gól. Nebelvír, Zmijozel, dvacet-dvacet. No tohle. Masonovou trefil potlouk, přitom camrál má opět Zmijozel. Tohle je proti pravidlům," rozčiloval se Ray.
"Když jsem potlouk odrazil, ještě camrál držela, paní profesorko," bránil se zmijozelský odrážeč. "Asi silnej protivítr, nemůžu za to, že k ní potlouk letěl tak pomalu."
Zmijozelu čin prošel. Potlouky létaly všemi směry. Burtonova surovost se stále stupňovala. Také nebelvírští odrážeči přitvrdili. Jack Wright, nový nebelvírský brankář, se ze začátku držel statečně. Povedlo se mu chytit polovinu všech střel. Většinu nebelvírských gólu vstřelili sourozenci Potterovi. Mandy Masonovou si zmijozelští hlídali a ona se prakticky nedostala k camprálu.
Když Zmijozel vedl osmdesát k šedesáti, povedlo se Mandy ukořistit camrál a vstřelit gól. Bohužel ji zároveň do ruky, kterou vstřelila, trefil potlouk. Zápas musel být přerušen. Madame Hoochová Mandy přes její protesty poslala na ošetřovnu. Mandy měla ruku zlomenou. Nebelvír pokračoval v oslabení.
A bylo ještě hůř. Burton opět smetl nebelvírského brankáře z koštěte. Tentokrát byla střela natolik silná, že se Jack odmítl vrátit do brankoviště. Lily vylíčila madame Hoochová, jak slyšela praskat Jackova žebra a uhádala trestné střílení. Zmijozelský brankář camrál chytil a přihrál opět Burtonovi, který bez problému vstřelil gól do prázdné nebelvírské brány.
James se rozhodl nechat Lily střílet samotnou a sám se snažil bránit nebelvírské obruče. Bylo to však jako přestoupit z bláta do louže. James byl přece jen střelec, ne brankář. Zmijozel brzy vedl sto třicet k sedmdesáti.
Nebelvír prohrával a nemohl už zápas udržet dlouho. Všechny naděje se tak upínali k Albusovi. Pokud by chytil zlatonku, získal by svému týmu dalších sto padesát bodů a celý zápas by tak vyhráli. Albus si byl situace dobře vědom. A také všichni diváci. Studenti Nebelvíru a i většina z Havraspáru a Mrzimoru Albuse hlasitě podporovala. Naopak Zmijozelští se snažili podkopat mu sebevědomí a chrlili na něho nadávky.
Zmijozelští odrážeči přestali trefovat Lily a svou pozornost obrátili na Albuse. Albus kroužil kolem hřiště. Snažil se objevit zlatonku, která se od začátku zápasu neukázala. A do toho musel nyní kličkovat i mezi potlouky. Naštěstí nebelvírští odrážeči se činili a potlouky se pohybovaly většinou v jejich režii.
Vtom Albus zpozoroval zlatonku a vyrazil. Také Malfoy, zmijozelský chytač, ji uviděl. Letěli vedle sebe, vráželi do sebe lokty. Malfoy byl vyšší než Albus a měl také delší ruce. Oba byli stejně rychlí, proto byl Malfoy ve výhodě.
Albus koutkem oka zpozoroval potlouk, který letěl jejich směrem. Pokud poletí ve stejné dráze, potlouk ho trefí. Pokud zpomalí, chytne zlatonku Malfoy. Zrychlit už nemohl. Albus se rozhodl zariskovat a uhnul potlouku z cesty. Malfoy se na něho otočil, aby věděl, proč Albus hon za zlatonkou vzdal. Potlouk ho trefil přímo do obličeje. Neměl šanci se mu vyhnout. Malfoy sletěl z koštěte a zůstal ležet na zemi v bezvědomí. Nějací dobrovolníci ho odnesli na ošetřovnu.
Zápas pokračoval. Nebelvíru vzrostly šance na výhru. Zlatonka byla opět nezvěstná, ale konec zápasu byl nyní v Albusových rukou. Pokud by Zmijozel dal příliš branek, mohl si Albus dovolit zlatonku nechytit. Mohl počkat, než Nebelvír dá opět dostatečný počet gólů, aby chycení zlatonky znamenalo vítězství. James přestal bránit a zapojil se do hry opět jako střelec.
Albus kroužil kolem hřiště ve snaze zlatonku opět najít. Mark Davis létal okolo něho a odrážel potlouky.
Zuřivost Zmijozelských dosahovala vrcholu. Theodor Burton se zcela přestal ovládat. Jeho rány nabyly takové síly, že další dva zmijozelští střelci odmítali chytat jeho přihrávky. Padající camrál většinou chytal James.
Zlatonka se znovu objevila. Zmijozelští v zoufalství vstřelili ještě dvě branky. I tak Nebelvír vyhrál dvě stě třicet ku dvě stě deseti. Theodor Burton vzteky zlomil své koště.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 29. března 2012 v 11:34 | Reagovat

pane jo! to byla báječná kapitola! mám ráda famfrpál v knížkách, a tady to bylo minimálně stejně dobře popsané! dala jsem pět hvězdiček ;-)
chudák Mandy...

2 Pouli Pouli | Web | 29. března 2012 v 11:57 | Reagovat

[1]: díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.