0. úvod

6. prosince 2010 v 20:04 | Pouli |  Zápisky z Bradavic
Příběh je hodně inspirován příběhy o Harrym Potterovi, ale nepamatuju si všechny detaily a ani se mi je nechce hledat. Je tedy velmi pravděpodobné, že v nich najdete něco v rozporu s knihami. Proto prosím, tyto prohřešky přehlížejte...

Zoe bylo jedenáct, když dostala svůj dopis. Dodnes si ten okamžik dokáže živě vybavit. Seděla s rodiči na terase jejich domu na předměstí Londýna a snídala palačinky. Maminka je ten den připravila na oslavu tatínkova povýšení v práci na hlavního účetního.
Z nebe se přiřítila sova a upustila dopis doprostřed stolu, přímo do džbánu s pomerančovým džusem. Zoe si dopis schovala. Dodnes je cítit po pomerančích a také je maličko rozpitý.
Maminka dopis šikovně vylovila a opatrně ho otevřela. Zoe nevěřila svým uším, když slyšela, že byla přijata na školu čar a kouzel. Maminka, zdálo se, měla stejný problém s očima.
I když rodiče pochybovali, zda kouzelnická profese je to nejlepší pro jejich jediného potomka, radost a nadšení v Zoiných očích jim tuto starost bohatě vyvážila. Však také oni byli okouzleni divy příčné ulice, kam se hned příští týden celá rodina vypravila nakoupit Zoe školní pomůcky.
U vlaku Zoe poprvé zapochybovala.

Měla odjet někam daleko a nechat všechny své přátele a rodiče tady v Londýně. Nebyla jediná, plno studentů nastupovalo do vlaku na poslední chvíli. I Zoe nastoupila a mávala rodičům ze dveří, dokud je viděla. Když poté hledala místo v plném vlaku, říkala si, že se s rodiči nemusela loučit tak vroucně.
Šťastným řízením osudu si nakonec přisedla do kupé k Rose a Albusovi a získala tak nové dva nejlepší kamarády.
Moudrý klobouk zařadil Zoe do Nebelvíru. Stejně tak i Albuse a Rose. Rose se později kamarádům přiznala, že klobouk ji chtěl přidat k Havraspáru, ale ona chtěla být ve stejné koleji s nimi. Albus naopak s velkou radostí přiznal, že u něj klobouk vůbec o Nebelvíru nepochyboval.
Dnes už Zoe odjíždí z nástupiště 9¾ pošesté. Jakmile vlak zmizel za zatáčkou, přestala mávat a vydala se najít kupé, kde sedí její kamarádi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mai Mai | Web | 18. ledna 2012 v 8:50 | Reagovat

výborně :D
Zoe je sympaťačka ;-)

2 Moni Moni | E-mail | Web | 22. března 2012 v 21:06 | Reagovat

Souhlasím s Mai, kdyby to bylo možné ráda bych se s ní setkala, určitě budu číst dál ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.